ЦСКА победи убедително осигурилият си титлата предсрочно отбор на Лудогорец с

...

ЦСКА с исторически разгром срещу Лудогорец

ЦСКА победи безапелационно осигурилият си купата предварително тим на Лудогорец с 4:1. Това е и най-тежкото проваляне на първенците от завръщането им в елита през сезон 2011/2012.
„ Червените “ започнаха вихрено срещата и откриха посредством централния бранител Юрген Матей, който разстреля Кристиан Кахлина след мощен удар с глава след центриране на Греъм Кери от корнер. Десетина минути след началото на втората част Бисмарк Чарлс повиши на 2:0 с отлично осъществяване, само че малко по-късно Сисиньо понижи резултата след първия прецизен удар по посока вратата на Густаво Бусато. Мено Кох обаче върна преднината от два гола за армейците.
 Летящ ЦСКА приземи разградските орли и посегна към Купата на България Летящ ЦСКА приземи разградските орли и посегна към Купата на България
ЦСКА се класира на край за Купата на България, откакто победи Лудогорец с 1:2 като посетител в полуфинален мач-реванш. С общ резултат от...
В добавеното време резервата на разградчани Мавис Чибота си изкара два бързи жълти картона, с което пое преждевременнно към съблекалните, а промяна на домакините – Жорди Кайседо, бе съборен в наказателното поле от Алекс Сантата и след това самичък осъществя отсъдената дузпа от основния арбитър Георги Кабаков.
Така, ЦСКА реализира исторически първи триумф над Лудогорец на „ Армията “ за състезание след 15 несполучливи опита. За първи път отборът вкара повече от два гола на „ зелените “, а те от своя страна записаха най-тежката си загуба във висшия футболен ешелон на България. „ Червените “ не престават без проваляне вкъщи от юли 2019, до момента в който Лудогорец отстъпи за втори следващ път в шампионата след загубата от Локомотив Пд вкъщи с 1:2 на „ Хювефарма Арена “. ЦСКА към този момент има три точки задатък пред третия Локо Пд в борбата за второто място, само че „ смърфовете “ са с мач по-малко.
Източник: actualno.com